You Tuber Oldu, Şimdi Malikanesi Var 

Son yıllarda YouTube’a artan ilgi fark edilemeyecek gibi değil. Neredeyse herkes çektiği videoları sosyal video paylaşım sitesi olan YouTube’a koyarak belirli bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Bunun için her geçen gün siteye kayıt olanların sayısı artarken, insanlar bu videolar için yeni fikirler üretmeye çalışıyor. Hatta bazı ülkelerde üniversitelerde okutulan bir bölüm haline gelen bu video işi birçok kişinin de aynı zamandan mesleği.

Jake Paul daha sadece 20 yaşında. Mesleği You Tuber diye adlandırılan konulu videolar çekip izleyici kitlesiyle paylaşmak. 2013 yılında sadece deneme amaçlı videolar yüklemesiyle başlayan bu serüvenine daha sonları bir hobi olarak devam etti. Videolarına artan ilgi sayesinde artık çektiği videolardan para kazanabilecekti. Geçtiğimiz yıllarda artık neredeyse tüm dünya tarafından bilinen bir Youtuber oldu. Hayranları arttıkça, kazandığı para da arttı. Bu paraları biriktirdi ve o artık milyonerlerin sahip olduğu malikanelerden birine sahip.

Youtuberl’lık sayesinde kazandığı para milyonları bulan Jake Paul, Los Angles’ta kendisine yeni bir malikane satın aldı. Bu malikanenin değeri ise tam 6.9 milyon dolar. Video çekerek servet mi olurmuş diyenlerin tezlerini çürüten Jake bu yolla da milyoner olunabileceğini kanıtlamış oldu. 6.9 milyon değerinde olan bu malikanenin 8 odalı, 10 banyolu olduğu ve içinde havuz, spa, soğutma odası, devasa bir bahçesinin yer aldığı biliniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here