Yakın Zamandaki Teknoloji Harikaları

Hayatımızda teknolojinin yer almadığı bir yer kalmadı. İşlerimizi daha basit ve verimli şekilde yapabilmek teknoloji ile mümkün. Zaman zaman teknolojinin geldiği noktalara hayretlerle baksak da teknolojinin bu denli gelişmesi çoğumuzun işine yarayarak hayatımızı kolaylaştırdığı için, hoşumuza gidiyor. Yakın zamanda hayatımıza giren bazı teknolojik gelişmeler ise harika diyebileceğimiz kadar üst seviyede buluşlar. Peki bu teknoloji harikalarının bu denli harika yapan özellikleri neler?

1)GoTenna

Herhangi bir servis veya internet bağlantısı istemeden kısa mesaj gönderebileceğimiz GoTenna, imkansız başararak kapsama alanı dışındaki bölgelerde bile iletişim kurmanız sağlayacak.

2)Analiz Ettiği Rengi Üreten Kalem

Sanatçılar ve tasarımcılar için harika ötesi olan bu buluş; herhangi bir nesneye değdirildiğinde hiç bir ton farkı olmaksızın temas ettiği nesnenin tıpatıp aynısı olan renge ait mürekkebi üretebiliyor.

3)Karanlıkta Işık Yayan Bitki

Gen transferi teknolojisi ile gen aktarımı yapılan bitki, karanlıkta kendi ışığını üreterek etrafa aydınlık yayıyor.

4)Mini Yazıcı

Küçük bir cep telefonu boyutunda olan bu yazıcıya akıllı telefon ile istediğiniz kağıt üzerine anında yazı yazdırabilirsiniz. Herhangi bir internet bağlantısı ve kablo uzantısı olmayan yazıcı oldukça kullanışlı.

5)FingerReader

Yüzük şeklinde olan bu parmak okuyucusu, parmağınızı gezdirdiğiniz yerde ki yazıyı sesli okuyarak aynı zamanda istediğiniz dile çeviri yapmanızı sağlıyor.

6)Zayıflatan Tayt

Kilo problemi olanların çokça beğeneceği bu buluş, ne yerseniz yiyin oturduğunuz yerden zayıflamayı garanti ederek; deri ile temas ettiği andan itibaren kalori yakmanızı sağlayıp, forma girmenizi kolaylaştırıyor.

 

1 YORUM

  1. GoTenna ve Mini yazıcının hayatımıza katacaklarını düşündüğümde bir an önce yaygınlaşmalarını sabırsızlıkla bekliyorum. Bu tür teknoloji harikalarından haberdar etttiğiniz için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here