Xiaomi Mi 6X Hakkında Dedikodular

Akıllı cihazlardaki gelişim sektördeki rekabeti üst seviyeye çıkarmaya devam ediyor. Kısa süre önce hakkında bilgi sızdırılan Xiaomi Mi 6X isimli cihaz sektörde bomba etkisi yaratacak özellikler ile anılmıştı. Kullanıcılar ise cihazın resmi olarak tanıtılacağı tarihi beklemeye başladı. Xiaomi Mi 6X isimli model hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmezken cihaz hakkında kısmi olarak bilgi verildiği ve ne gibi özelliklere sahip olabileceği şekillenmeye başladı. Cihazın en çok dikkat çeken özelliği çift arka kamera desteği sunması. Günümüzde kameranın ne kadar önemli olduğunu vurgulayacak olursak çift kamera desteğinin birçok kişi tarafından cihazı ilk sıraya koyacağı kesin görünüyor. Çift kamera ile birlikte cihazda f/1.8 diyafram değeri olacağı vurgulanıyor.

Xiaomi Mi 6X Özellikleri

Xiaomi Mi 6X ile ilgili kesin bilgiler elde edilmemiş olsa bile 20 megapiksel kameraya dahil olarak 8 megapiksellik bir kamera daha olacağı çift kamera desteğini belgeleyen özelliklerden birisidir. Cihazın ön kamerasının ise 20 megapiksel ve f/2.0 diyafram değerine sahip olduğu ifade edildi. Telefonun tasarım bakımından da dikkat çektiği gözlemlenirken çerçeve kısmının büyük bir değişikliğe uğrayacağının altı çizildi. Daha uzun bir ekrana sahip olacak olan Xiaomi Mi 6X 5.99 inç, yaklaşık 6 inç boyutunda olacak. Ekran çözünürlüğü ise 2160 x 1080 şeklinde olacak. Klasik özelliklerden birisi olan Full HD çözünürlük desteği ise yine ünlü markanın vazgeçmediği ayrıntılardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi 6X cihazında IPS LCD panelinin kullanılacağı ve snapdragon 826 yonga setine sahip olacağı belirtiliyor. Güçlü işlemciler arasında yer alan snapdragon’un bu cihazda da yer alması cihazın kaliteli olacağını bir kez daha gözler önüne seriyor. Cihazın 4 GB Ram ile birlikte 64 GB depolama alanına sahip olacağı belirtiliyor. Batarya anlamında 2910 mAh desteği sunacağı ve Android’in son sürümü olan Oreo 8.1’i destekleyeceği belirtiliyor. 2018 yılının 3.çeyreğinde çıkacağı tahmin edilen cihaz şimdiden büyük bir merak uyandırıyor. Xiaomi Mi 6X hakkında daha fazla ayrıntının önümüzdeki günlerde videolu tanıtım ile verilebileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here