WordPress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşmak

Kişilere ve kurumlara doğrudan ulaşmanın en etkili yollarından birisi sosyal medya araçlarıdır. Bu byük markalardan küçük işletmelere kadar en önemli maddelerden birisi haline gelmiştir. Facebook, Twitter, Google Plus, Tumblr, Youtube, Instagram vb. sosyal medya araçları doğrudan erişim için uygun olan markalar arasında yer alır. Bu tür markalarda aktif olarak bulunmak sizi belirli bir kitleye tanıtacaktır. Eğer aktif olarak bu tür sosyal medya araçlarında hesabınız var ise var olan web sayfalarınızı kolay bir şekilde insanlara tanıtabilirsiniz. Ancak bunun için sosyal medya sayfalarında etkili ve aktif olmanız gerekmektedir. Özellikle WordPress alt yapılı sitelerin bu konuda dikkat etmesi gerekir. WordPress için oluşturulan sosyal medya paylaşım eklentilerini kurarak kolay bir şekilde sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Tüm bu eklentiler sizin daha kolay büyümenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda içerikleriniz insanlara kolayca ulaşacaktır.

WordPress Siteler İçin Sosyal Paylaşım Eklentileri

WordPress tabanlı web sayfalarınızda kullanabileceğiniz sosyal paylaşım eklentilerini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu tür eklentiler hem ücretsiz hem de premium özelliklere sahip olabilmektedir. Fakat ücretsiz versiyonda da birçok özelliği dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkün kılınmıştır. Aynı zamanda ücretsiz versiyon üzerinden erişim sağlayarak yazılarınızı saniyesinde paylaşabilir dilerseniz otomatik olarak yazı paylaşım ayarı yapabilirsiniz. Hem yazdığınız yazılar otomatik olarak paylaşılır hem de siz iş yükünden kurtulmuş olursunuz. Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok profesyonel araç bulunmaktadır.

WordPress için sunulmuş olan sosyal paylaşım eklentileri birbirinden farklılık göstermektedir. Bunlar arasında en popüler olan Jetpack, adeta bir sosyal medya canavarıdır. Paylaştığınız içeriklerinizi otomatik olarak sosyal medya kanallarınıza ileten Jetpack, size profesyonel destek sunmaktadır. Jetpack ile kısa süre içerisinde sosyal medya paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda Blog2Social eklentisini kullanarak manuel olarak paylaşım yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz içeriklerinizi tek bir tıklama ile tüm sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. İki eklentide alanında hizmet veren en iyi eklentilerdendir. Hem indirme sayısı hem de popülerliği bakımından her iki eklenti de rahatlıkla kullanılabilir. Paneldeki eklenti sayfasının altında yer alan yeni ekle butonu aracılığıyla eklentileri bulabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here