Tubitak Teknoloji Ofislerine Destek Veriyor

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından TÜBİTAK kuruluşu tarafından 8 teknoloji transfer ofisi için yaklaşık olarak 8 milyon miktarınca destek yapılacağı yönünde açıklamalar yapıldı. Üniversitelerde Yenilik Ve Girişimcilik Alanlarında Potansiyel Yükseltilmesi amacıyla gerçekleştirilen program doğrultusunda çağrı ile 8 teknoloji transfer ofisinin özellikle sanayi alanlarında aktif olabilmesi açısından kurum tarafından bu miktarın destek olarak verileceği belirtilmiştir.

Tübitak’tan 8 Teknoloji Transfer Ofisine 8 Milyon Liralık Destek

Yapılan açıklamalarda şimdilik 38 adet TTO uygulaması aktif olduğu ve  yapılan destek dahilinde aktif hale dönüştürülen çağrıların 2 yıllık bir zaman dilimi içerisinde Bahçeşehir, Düzce, Marmara, Okan, Pamukkale, Eskişehir, Osmangazi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi TTO uygulamaları için ortalama olarak 8 milyon lira miktarınca destek payı sunulacağı resmi olarak dile getirilmiştir.

Yapılan açıklamalarda, ilk etapta yukarıdaki eğitim birimlerinde yer alan TTO uygulamaları sayesinde eğitim kurumlarındaki bilgi birikimlerinin doğrudan sanayi alanlarına aktarılması ve bu sayede akademik girişimlerin daha da yaygın bir durumuna ulaştırılması ve kurum tarafından geliştirilen 8 teknoloji transfer ofisi uygulaması sanayi alanlarında önemli bir ara yüze sahip olacağı dile getirilmiştir. İlk açıklama ile birlikte büyük beğeni toplayan TÜBİTAK 8 teknoloji transfer ofisi 8 milyon liralık destek katkısı sayesinde eğitim birimlerinde öğrenim gören öğrencilerin bu sayede sanayi alanlarında da daha aktif bir biçimde yer alması öngörülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here