Sportify Açığı Buldu Zengin Oldu

Sportify Platformunda Yakaladığı Açık Sayesinde Milyonlarca Dolar Kazandı

Dünyanın en kaliteli online müzik sitelerinden biri olan Sportify platformu açığı sayesinde bir kullanıcı milyonlarca dolar kazanarak sırra adeta kadem bastı.İsminin henüz açıklanmadığı ancak Bulgaristan ülkesinde yaşadığı belirtilen kullanıcının sistem üzerinden fark ettiği bir açık sayesinde bilinmeyen bir bot uygulaması sayesinde Sportify online müzik sitesi üzerinden aylık olarak 65 bin dolar düzeyinde para kazandığı belirtildi. Facebook ve twitter gibi önemli sosyal paylaşım siteleri üzerinden de paylaşılan haberin ayrıca youtube video paylaşım sitesi üzerinden de yayınlandığı belirtilmektedir.

Detaylar Şu Şekildedir;

Sportify online müzik sitesi üzerinden hesabı bulunan bir kullanıcının sistemde gördüğü bir açığı kötü amaçlı olarak kullanması sonucunda online müzik sitesi her ay 65 bin dolar kazandığı dile getirildi. Yaşanan bu ilginç ve talihsiz olaydan sonrasında sistem tarafından hesabı askıya alınan kullanıcının kimlik bilgileri hakkında bilgiler sunulmazken, yapılan ilk açıklamalarda kullanıcının bugüne kadar Sportify online müzik sitesi üzerinden 2.2 milyon dolar miktarınca kazanç elde ettiği ve kayıplara karıştığı dile getirilmiştir.

Ende görülen bu olumsuz durum sonucunda sistemin işleyişini yeniden gözden geçirme kararı alan Sportify online müzik sitesi para kaybı bu gibi olumsuz durumların yeniden söz konusu olmaması ve ekonomik yönden kayıplar oluşmaması açısından gerekli önlemlenlerin alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Olayla ilgili yasal sürecin ise başlatılması öngörülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here