Görüntü Aktarabilen Samsung DeX

Samsung galaxy s8 ve note 8 cihazları için uyumlu olarak çıkarttığı istasyon olan dex, HDMI, Ethernet ve USB A port ile masaüstü bilgisayar gibi olan dex,230gr ağırlığı ve avucunuza sığacak büyüklükte olması ile en düşük 9V ile kullanılıyor. En fazla 1080p çözünürlükte video ve oyun oynatan dex, Hdmı üzerinden televizyon ve diğer ekranlara görüntü aktarma özelliğine sahip.

Saniyede en fazla 100 megabit/sn veri aktarabilen istasyon,  USB 2.0 çıkışı sayesinde istasyona bir çok cihaz ve aksan takabiliyorsunuz. Yatay veya dik konumda kullanabileceğiniz cihaz, kullanım esnasında bile şarj edebilme fonksiyonuna sahip. Cep telefonlarının sınırlı gücü ile bazı işlevsellikleri düşük kalıyor.

Oldukça kolay bir masaüstü kullanımına sahip dex, uygulama çalıştırma ve gösterme konusunda oldukça stabil ve performanslı bir iş ortaya koyuyor. Dex sadece samsun’un çıkarttığı en son modeller ile uyumluluk gösterirken çıkartacağı yeni cihazlar ile de uyumluluk göstermesini şimdilik bilemiyoruz. Fakat dex oldukça performanslı ve küçük güç tüketimi ile oldukça hızlı ve güzel bir deneyim sunuyor.

Belli başlı programlar ve oyunlar ile uyumsuzluk gösterse’ de kullanışlı bir cihaz olan dex’in kullanım alanları da sınırlanmayacak ama özellikle, dex öğrenciler için ve seyahat eden yolcular için oldukça kullanışlı bir cihaz gibi duruyor. Ayrıca klavye , mouse gibi bir çok fonksiyonun kolayca bağlanması ile dex oldukça kullanışlı ve uygun bir cihaz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here