Pokemon Nasıl Yakalanır?

pokemon-go-androidYeni nesil mobil oyun çılgınlığı Pokemon Go’yu artık neredeyse bilmeyen kalmadı. Pek çok kişinin gençliğinin fenomen çizgi filmlerinden birisi olan Pokemon’un mobil dünyada yeniden hayat bulması fikri ile tasarlanan ve yediden yetmişe herkesin oynayabileceği Pokemon Go’da oyunun en temel işlevi olan pokemon yakalamak konusunda ise merak edenleri için bazı ayrıntılar bulunuyor.

Pokemon Go’da Nasıl Pokemon Yakalayabilirim?

Sanal gerçeklik üzerinde yaratılan Pokemon Go’da oluşturulan bir karakter ile oyuna başlanıyor ve ilk hedef olarak da pokemon yakalamaya çalışılıyor. Pokemon yakalayabilmek için karakterin sabit durmaması ve sürekli bir yerleri gezmesi gerekiyor.

Sokaklarda ya da farklı bölgelerde dolaşarak yakalanan pokemonlar aynı çizgi film olan Pokemon’daki gibi görselliğe sahip ve yine bu pokemonların da enderlik seviyeleri bulunuyor. Bu yüzden yakalanan pokemonların enderlikleri de karakterlerin koleksiyonlarının daha kaliteli olmasını sağlıyor. Ayrıca ender pokemonları yakalayabilmek için karakterin bulunduğu yerden çok daha uzak mesafelere gitmesi de gerekebiliyor. Oyunun sağ alt kısmında bulunan pati izinden de hangi bölgelerde pokemon olduğu da kontrol edilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here