Pokemon Go İos Nasıl İndirilir?

pokemon-goHenüz resmi olarak yayınlanmamış olan Pokemon Go’nun Android işletim sistemlerine indirilmesi daha basit iken, İos işletim sistemli mobil cihazlara gelindiğinde işler biraz daha zorlaşmaktadır.

Pokemon Go’yu İos İşletim Sistemli Mobil Cihazıma Nasıl İndirebilirim?

Pokemon Go’nun İos işletim sistemine sahip olan cihazlara indirilebilmesi için öncelikle mobil cihazda bulunan App Store hesabından çıkış yapılması gerekmektedir. App Store hesabından nasıl çıkabileceğini bilmeyenler App Store’nin içerisinde en altta bulunan Kimlik sekmesinden ‘’Log Out’’ seçeneğine basarak bunu gerçekleştirebilmektedirler.

App Store’den çıkış işlemi tamamlandıktan sonra Safari üzerinden Pokemon Go adı ile arama yapılarak çıkan App Store linkine tıklanmaktadır. Bu tıklamadan sonra Türkiye’den App Store’ye giriş yapmış olan kullanıcıların karşısına ‘’Mağazanızda Yok’’ türünde bir uyarı mesajı gelmektedir. Bu mesaj görüldükten sonra ‘’Geç’’ yazısına basılarak Yeni Zelanda’ya geçilmesi gerekmektedir.

Daha sonra ‘’Log Out’’ bölümünün olduğu kısımdan ve Yeni Zelanda üzerinden yeni bir hesap oluşturularak bir posta kodu girilmelidir. Yeni Zelanda posta kodları internet ortamından kolaylıkla temin edilebilmektedir. Sonra ödeme seçenekleri kısmında ‘’None’’ şıkkı seçilmekte ve geri kalan bilgiler de kişinin kendi isteğine göre doldurulabilmektedir. Tüm bu süreç bittikten sonra ise mobil cihaza Pokemon Go’yu indirme işlemi yapılabilmektedir. İndirme bölümü tamamlandığında ise Yeni Zelanda hesabından ‘’Log Out’’ yapılarak kişinin kendi hesabına geçilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here