Periscope Yorum Sorunu ve Çözümü

En popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope uygulamasında bazen yorum gönderilmiyor. İşte Periscope’ta yorum sorununun nasıl düzeldiğini sizlere rehberimizde anlatıyoruz!

Günümüzün en popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope’un çok hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayan ve yenilenmesinde Twitter’ın etkisinin büyük olduğu bir gerçek. Bahsedecek olursak eğer kullanıcıların çok büyük hayran kitlesi olan yayın sıralarında ciddi bir sorun yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Periscope yorum sorunu nedir?

Periscope uygulamasını açtığınızda büyük bir izlenme kitlesi olan kullanıcılar tarafından açılan yayınlarda 200 ve üzeri aktif izleyici olduğu sırada bir sorun meydana gelmekte. Bu sorun belli bir sayıda Periscope kullanıcıların yorum yapmasını sağlamakta. Bundan sonra gelen kullanıcıların ise yorum yapmasına olanak sağlamayan özellik yayın çok dolu olduğundan gönderilemiyor şeklinde bir mesaj göstermekte.

Bu durumun üzerine bu hata mesajını gören kullanıcıların maalesef yorum yapma yetkisi alınmış gibi oluyor. Peki, Periscope yorum engelinin bir çözümü var mı? Tabii ki bir çözümü bulunuyor. Periscope yorum sıkıntısına bir çözüm elbette var ve çok basit. Ancak bu çözümün engelleneceği de ilerleyen günlerde görülecek.

Periscope yorum engeli nasıl aşılır?

Periscope’ta belli bir kullancıının yayını izlemesi sırasıdna geride kalan kullanıcılar yorum yapamıyor. Kısaca özetleyecek olursak eğer 100 kişi yayında yorum yapmasına izin veriliyorsa, gelen 101. kişi ve devamı yorum yapamıyor.

Bunun çözümü ise yorum yazma yetkiniz gelene kadar yayından çıkıp yeniden girmek, sürekli girip çıkış yapmanız takdirde 2-3 dakika içerisinde yorum yazabileceksiniz. Kısacası bu sorunun aslında Periscope ekibi tarafınca uygulamaya entegre edildiğini ve herkesin yorum yazması sırasında yorumların birbirine karışacağı hatta okunamayacağı için daha sağlıklı olması adına böyle bir yasağında getirildiği açıklanmış durumda. Bakalım Periscope bu duruma başka bir çözüm getirebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here