NAS’ın Gerekliliği Ve Veri Güvenliğinin Sağlanması

nas-sistemleriAğ bağlantısı kurabilen veri depolama sistemi olarak isimlendirebileceğimiz NAS, günümüzde artan veri saklama ve yedekleme ihtiyacının karşılanmasında en yararlı teknolojilerden biridir.   Geçmiş yıllarda da bilinmesine karşın, son yıllarda NAS kullanımı ve veri güvenliğini bu şekilde sağlamak daha akılcı gelmeye başlamıştır. Sistem yöneticileri için büyük bir avantaj niteliğindeki NAS sistemleri iş yerleri için önemli bir gereklilik iken, artık evlerde de NAS kullanımı giderek artmaya başlamıştır.

NAS Sistemleri İle Bilgi Güvenliği

NAS sistemi olarak geliştirilmiş olan veri depolama cihazları birden çok sabit disk takılabilen özellikleri ile kolaylık sağlayıcı özelliğe sahiptir. Sabit disk alanları 4 ile 6 giriş olarak değişebilmektedir. Tercihe göre USB cihazı ile Nas kutusu üzerine başka sabit disklerde bağlanmaktadır. NAS sistemlerinin içerdiği en önemli teknoloji ise verilerin güvenliğini en güzel şekilde sağlayabilmesidir.

NAS Kişisel Bulut Sistemi

Kişisel bulut sistemi olarak da kullanılabilen NAS cihazları, kişisel verilerin saklanması ve depolanmasında üst düzey imkân sağlamaktadır. Aynı zamanda verileri depolarken, verilerin tek bir noktadan yönetilmesini daha kolay hale getirmektedir. Özelliklerine göre her beklentiye ve bütçeye göre NAS cihazlarından temin etmek mümkündür. Sessiz performans sergilemeleri ise ev ve iş yeri ortamında kullanacakları rahatsız etmeyecek şekilde çalışmaktadır. RAID özelliği bulunan NAS cihazları da verilerin yedeklenerek güvenliğini en üst düzeye çıkarmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here