Mortal Combat XL İncelemesi

Dövüş younu denilince akıllara 2 oyun çeşidi geliyor. Birincisi Mortal Kombat ikincisi ise Street Fighter. Bu oyunlar dövüş oyunları piyasasını alt üst eden younlardır. Grafikteki mükemmeliyetçilik, işlevsellikteki akıcılık ve kalitelilikteki başı çeken bu oyunlar, oyun severler açısından da takdir edilen oyunlar arasında yer alıyor.

Mortal Kombat oyun geliştiriciler o kadar gerçeğe yakın oyun yapmışlar ki oyunda dövüş sahnesinde fiziken yapılan ağır darbeler sonucunda kırılan kemikler, kırılan omurilikler ve karakterden kopan bağırsaklar etrafa yayılıyor. Oyundaki sahneler kimine göre vahşet kimine göre de oyunun getirdiği doğallık olarak görülüyor. Netherrealm karakterinin portalları sık sık açıldığı için dünya büyük tehlike içerisine giriyor. Oyunun giriş hikayesi bile birçok oyun severi derinden etkiliyor. Bu da birçok oyun severin oldukça fazla heyecan yaşamasına neden oluyor. Tanıtım sahnesinin hemen ardından 25 yıl sonrasındaki tanıtım ekranına yansıtılıyor. Bu anlattığım gerçeklikten tabiki de çok uzak ama bir oyun olması nedeniyle ve kurgunun olağanüstü kaliteli olması sebebiyle oyunun içerisine kendinizi atıveriyorsunuz.

Oyundaki dövüş sahneleri o kadar titizlikle tasarlanmış ki hikayeyi kendiniz yaşıyormuş hissi uyandırıyor. Dövüş oyunlarında Street Fighter ve Mortal Kombat olabildiğince gaddar bir tavır sergiliyor. Bu gaddarlığı Mortal Kombat Xl serisinde de görebiliyoruz. Bu da oyunun gerçeğe yakın yapılmasından kaynaklanıyor.

Son olarak ister Mortal Kombat Xl oynayın ister Street Fighter oynayın bu iki oyundan alacağınız haz diğer dövüş oyunlarına göre kat be kat fazla olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here