Laptop Isınmalarına Karşı Çeşitli Çözümler

laptop-isinmasiLaptop Isınmalarına Karşı Çeşitli Çözümler

Laptopların ısınma sorunu sık sık karşılan bir durumdur. Pek çok kişi buna karşı çözümler arıyor olsa da çözümler genellikle ısınmayı engellemeyi değil azaltmayı sağlar.

Bilgisayarınızı Doğru Seçin

Laptopların ısınmasındaki en büyük neden üretim sorunlarıdır. Belli marka ve modelleri ne kadar iyi kullanırsanız kullanın bu sorunu çözemediğinizi görürsünüz. O nedenle, yeni bir dizüstü almadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız. HP laptopların büyük bölümünde bu sorunla karşılaşıldığını da aklınızda bulundurmalısınız.

Bilgisayarınızın Düzenli Olarak Tozunu Alın

Bilgisayar fanlarının tıkalı olması laptopunuzun kısa süre içerisinde ciddi ısınma sorunu yaşatacağının garantisidir. Bu sorunla karşılaşmamak adına, bilgisayarınızın sık sık tozunu alın. Eğer garantisi bittiyse ve teknik konularda anlıyorsanız bilgisayarınızın içini açıp temizleyebilir ya da temizletmek için servis verebilirsiniz.

Laptopları Kucağınıza Alarak Kullanmayın

Laptopların kucakta kullanılması ısınmaların en büyük nedenidir. Düz bir zeminde kullanılmayan bilgisayarların hava üfleyen bölümleri kapanır, hatta üzerinizdeki kıyafetlerin tüyleri içine kaçar. Bir süre sonra ise; sık sık ısınma problemi ile karşılaşırsınız. Bu problem ortaya çıkmadan önce de bilgisayarınızı düz bir zeminde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çok Fazla İşlevi Aynı Anda Çalıştırmayın

Bilgisayarınızda bir taraftan dosya indiriliyor, diğer tarafta oyun açık ve arkada da bir sürü programla beraber müzik çalıyorsa ısınmama ihtimali son derece azdır. Mümkün oldukça aynı anda farklı işlemler yapmamaya özen göstermelisiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here