• BIST 108.594
  • Altın 144,399
  • Dolar 3,4942
  • Euro 4,1102
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 18 °C

Kar Tatili En Çok Onları Sevindirdi

Kar Tatili En Çok Onları Sevindirdi
Hangi illerde okullar tatil yapıldı? Kar yağışı sebebiyle İstanbul, Bursa, Çanakkale, Zonguldak, Düzce, Tokat, Yalova, Kastamonu, Kırklareli, Nevşehir, Edirne, Kocaeli, Tekirdağ, Balıkesir, Yozgat ve Samsun'da eğitime ara verildi. 

Yurt genelinde yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle İstanbul ile 34 il ve bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

İstanbul Valiliği, kent genelinde etkili olan ve aralıklarla devam eden kar yağışı araç ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuz etkiler sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine, yarın bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi. 

Valiliğin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 6 Ocak Cuma günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklı olarak devam ettiği söylenildi. 

Açıklamada, "Kar yağışı neticesinde kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir için tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, rehberlik araştırma ve halk eğitim merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine, bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.  

Aksaray

Aksaray'da, kar ve buzlanma sebebiyle il genelinde eğitime ara verildiği söylenildi.

Amasya

Amasya'da kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. 

Engelli ve hamile memurların da yarın izinli sayılması kararlaştırıldığı bildirildi.

Balıkesir

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartların devam etmesi beklendiğinden, Bandırma, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi. 

Bartın

Bartın’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Kurucaşile ilçesinin tamamında ve taşımalı eğitim verilen tüm okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Bilecik

Bilecik'in Söğüt ve Yenipazar ilçelerinde kar yağışı sebebiyle yarın okullarda eğitim öğretim yapılmayacak.

Bolu

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle yarın okullarda eğitim yapılmayacağı bildirildi.

Halk eğitim merkezlerinin de tatil edildiği kaydedilen açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının ise idari izinli sayılacağı söylenildi.

Bursa

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise "Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür.

Çanakkale

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş da gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okullarla ilgili tatil kararı alındığını söyledi. 

Ulaşımın bazı bölgelerde güçlükle yapıldığı kentte, merkez ile Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice ve Lapseki ilçelerindeki tüm okullarda  eğitim ara verildi.

Çankırı

Çankırı'da il genelinde etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle Orta ilçesinin tamamında, Atkaracalar ilçesinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda yarın eğitime ara verildi. 

Çorum

Çorum'da kar yağışı dolayısıyla merkez, İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.

Kar yağışının durumuna göre diğer ilçelerde de okulların tatil edilebileceği belirtildi.

Düzce 

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ilçede eğitim ve öğretime,  1 gün ara verileceğini, ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını söyledi. 

Edirne

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, etkili kar yağışı sebebiyle il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

Tokat

Tokat'ta kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yaptığı açıklamada, "İl Hıfzısıhha Kurulu, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdi. Aynı zamanda engelli ve hamile memurların yarın izinli sayılması kararlaştırıldı.

Kastamonu

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı etkili olduğu söylendi.

Açıklamada, Kastamonu merkezindeki tüm okullar ile merkeze bağlı taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Kırklareli

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

Aşım, ''Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okullar yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma sebebiyle yarın tatil edildi. Bazı bölgelerimizde kar kalınlığı 1,5 metreye yükselmiş durumda. Bu sebeple eğitime bir gün ara verdik. 

Kırşehir

Kırşehir'de de aralıklarla devam eden kar yağışı, don olayı ve buzlanma tehlikesi sebebiyle merkezde taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Kırıkkale

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde de kar yağışı ve buzlanma sebebiyle okullar yarın tatil edildi.

Konya

Konya merkez ve 7 ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. 

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma sebebiyle il merkezinde yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, il genelinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ve hamileler ile özel kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerinin de 1 gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Ayrıca, Akşehir, Kadınhanı, Tuzlukçu, Seydişehir, Ilgın, Altınekin ve Sarayönü ilçelerinde de yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle yarın eğitime ara verildi.

Nevşehir

Nevşehir'de etkili olan kar yağışı ve tipi sebebiyle il genelinde tüm okullar tatil edildi.

Niğde

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı ve buzlanma sebebiyle tüm okullar ile Özel Eğitim Okulları ve rehabilitasyon merkezleri tatil edildi.

Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelliler de yarın idari izinli sayılacak.

Kocaeli

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının yol açtığı buzlanma riski sebebiyle il genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (özel rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime, bir gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

Manisa

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle yarın Gördes ilçesindeki okulların tatil edildiği belirtildi.

Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise eğitime kısmi olarak ara verildiğini kaydedilen açıklamada, bunun kapsamının, taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarıyla sınırlı olduğu söylenildi.

Açıklamada, Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula, Ahmetli ve Demirci ilçelerinde ise okulların açık olacağı bildirildi.

Ordu

Ordu'da etkili olan kar yağışı sebebiyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru, Perşembe ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda ve Ünye ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildi.

Tekirdağ

Tekirdağ Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ ve ilçelerinde olumsuz hava koşulları sebebiyle resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. 

Samsun

Samsun il genelindeki tüm okullarda, kar yağışı sebebiyle yarın eğitim yapılmayacak.

Sakarya

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, olumsuz hava koşulları sebebiyle kentteki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Sivas

Sivas'ın Gürün ilçesinde köy okulları ve taşımalı eğitime yarın ara verildi. 

Yozgat

Yozgat'ta yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ile Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun ve Yenifakılı ilçe merkezi ile köylerinde okullar yarın tatil edildi.

Yalova

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği bildirildi.

Zonguldak

Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi, belde, bağlı köyler ve Kozlu, Kilimli, Ereğli ilçelerinde kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi. 

Okulların tatil edildiği ilçeler

Çanakkale'de ise kent merkezi ile Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice ve Lapseki ilçelerinde bugün, Gelibolu ilçesinde ise eğitime ara verildi.

Zonguldak'ta il merkezi, belde, bağlı köyler ve Kozlu, Kilimli, Ereğli ilçeleri ile Düzce'de Akçakoca ilçesi ve taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime ara verildi.

Yozgat il merkezi ile Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun ve Yenifakılı ilçelerinde, Balıkesir'in Bandırma, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde, Konya merkez ve Akşehir, Kadınhanı, Tuzlukçu, Seydişehir, Ilgın, Altınekin ve Sarayönü ilçelerinde, yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle okulların tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Bilecik'in Söğüt ve Yenipazar ilçelerinde, Ordu'nun Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru, Perşembe ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Fatsa ve Ünye ilçe merkezleri dışındaki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildi.

Çankırı'nın Orta, Ilgaz, Kurşunlu, Yapraklı ve Bayramören ilçelerinin tamamında, Çankırı merkez, Eldivan, Şabanözü, Atkaracalar ve Çerkeş ilçelerinde ise taşımalı eğitim verilen okullarda, Sinop'un Saraydüzü ve Erfelek ilçelerinin tamamında, Boyabat ilçesinde taşımalı eğitim görülen okullarda, Kırşehir'de ise Akpınar ve Akçakent ilçelerindeki tüm okullarda ve taşımalı eğitim veren okullarda bugün eğitim öğretim yapılamayacak.

Bartın'ın Kurucaşile ilçesinin tamamında ve taşımalı eğitim verilen tüm okullarda, Çorum'da merkez, İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde, Manisa'nın Gördes ilçesinin tamamında, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarında eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Kırıkkale'nin Sulakyurt ve Sivas'ın merkeze bağlı köyleri ile Gemerek, Şarkışla, Yıldızeli ilçelerindeki tüm okullarda, Gürün, Kangal ve Ulaş ilçelerinde ise sadece taşımalı eğitim verilenlerde bugün eğitim öğretim yapılmayacağı söylenildi.

Kocaeli Üniversitesinde de olumsuz hava koşullarından dolayı öğretim yapılamayacağı bildirildi.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Nurhak ilçelerinde kar yağışı sebebiyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Kayseri'nin Akkışla, Felahiye, Develi, Tomarza, Özvatan, Sarız, Bünyan ve Pınarbaşı ilçelerindeki tüm okullarda, Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Sarıoğlan ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda bugün eğitim öğretim yapılmayacak.

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 İnter Türk TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.