Iphone Otomatik Düzeltme İçin Yeni Yöntem Geliyor

iphone-otomatik-duzeltmeIphone telefonlarını kullanan kişilerin çok şikâyet ettiği bir durum ise, otomatik düzeltme olarak biliniyor. Fakat Iphone kullanıcılarını mağdur etmemek adına, bir yenilik getirerek otomatik düzeltmeye çok uygun bir çözüm buluyor.

Otomatik Düzeltme İçin Bulunan Yöntem Nedir?

Otomatik düzeltme en çok mesajlarda, sohbetler ve internet aramalarında kullanılıyor. Yazılan bir kelime otomatik düzeltme ile düzeltilerek, çoğu zaman anlamından farklı olan bir kelime oluşturuluyor. Iphone telefonları için alınan patent ile birlikte, otomatik düzeltme sorunu tamamen çözülüyor. Yazılan yanlış bir kelime cümleye göre düzenlenecek ve yanlış olan kelime renklendirerek karşı tarafa gönderilecektir. Renkli yazılan kelimeye dokunulması ile kelime haznesinde farklı yazılabilen kelimeleri de barındıracağı için, karşı taraf ne yazılmak istendiğini anlayacak ve bir daha sorma gereksinimi hissetmeyecektir. Iphone teknik özellik bakımından çok gelişmiş bir telefon olsa da, böyle küçük sorunların olması, hem kullanıcıların canını sıkıyor, hem de Apple için ciddi derecede sıkıntılar yaratıyordu. Otomatik düzeltme özelliğine çözüm bulunması her iki tarafın sorunlarını da çözüme kavuşturuyor.

1 YORUM

  1. Son dönemde iyice saçmalayan IOS’u kurtarmak için herşeyi deniyorlar. Umarım otomarik düzeltme sorununu en ksıa zamanda çözebilirler. En azından ios birazda kullanıcıların sesini dinlemiş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here