iPhone 8 Plus Genel İnceleme

   Tasarım

Apple’ın yeni çıkarmış olduğu bu telefon eskileri ile hemen hemen ayını görünüşe sahiptir. Fark olarak arka kısmında cam kaplama ile karşılaşmaktayız. Bu da belirli bir özellik olmasına yetiyor. Diğer türlü olduğunda arka kısmı kolay çizilirken şimdi kolay kolay çizilmeyecektir. Kullanmış olduğu bu cam önceki telefonlarında kullanmış olduğu camdan daha çok dayanıklı olduğunu iddia etmektedir.

          Ekran

Ekranda ise Apple gözle görülür bir değişiklik yapmamıştır. Aynı şekilde ekran boyutu 5,5 inçtir. Ekranın bu kadar büyük olması bizlere taşıma zorluğu sağlamaktadır. Ekrana baktığımızda iPhone 7s lile aynı görünüşe sahiptir. Yani kişilerin bunun iPhone 8 plus olduğunu anlamsı gerçekten zor olacaktır.

          Donanım

     iPhone 8 plus 64 bit ve 6 çekirdek olması bakımından oldukça güçlü bir işletim sistemine sahiptir. Performans olarak bu akıllı telefon oldukça iyidir. Yüklediğimi oyunlar ve uygulamaları donma olmadan kullanmamız mümkündür. Zaten Apple’ın tüm telefonlarında donanım bakımından oldukça iyi olduğu söylenebilir.

          Kamera

     iPhone 8 plus ile 7 plus kameraları neredeyse bire bir aynı diyebiliriz. Bu cihazlarda 12 MP geniş açılı oldukça güzel bir kamera bulunmaktadır. Az ışıklı ortamlarda fotoğraf çekme deneyimi oldukça iyi olan bu akıllı telefon herkesin gözlerini kamaştırmaktadır. Gerçeğe yakın ve doğal bir görüntü deneyimi yaşatıyor bu aklı telefonun kamerası.

          Batarya

Batarya bakımından oldukça güçlü olan bu akıllı olan bu cep telefonu günlük kullanımlarda kesinlikle bizleri yarı yolda bırakmayacaktır. Bu akıllı telefonun bataryasının uzun süre dayanması telefonun işletim sistemi ile alakalı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here