İOS’dan Android’e Hasarsız Nasıl Geçilir

İOS’dan Android’e Geçme Yöntemi ve İncelikleri Nelerdir?

ios-dan-android-gecmekGoogle’ın yayınladığı son güncellemenin dikkat çeken noktalarından biri İOS’dan Android’e geçme rehberinin bulunmasıdır. Bu rehber içerisinde ayrıntılı olarak İOS’dan Android’e geçiş için bilgiler bulunmaktadır. Bu geçişi sağlayabilmek için ilk olarak telefon rehberinin aktarılması gerekmektedir.

İOS’ dan Android’e Geçmek İçin Rehberin Aktarılması

Telefon rehberinin taşınması için birçok yol bulunmaktadır. Bu yollar arasında en garanti olanı ve en çok kullanılanı iCloud hesabı kullanılarak yapılan aktarımdır.

Bu aktarımın gerçekleşmesi için mutlaka tüm rehberin Gmail hesabına aktarılmış olması gerekmektedir. Rehberin iCloud’da saklı olduğundan emin olabilmek için telefonun ayar menüsünden iCloud hesabı kontrol edilmeli ve rehberin orada olduğundan emin olunmalıdır.

Daha sonra iCloud hesabı ziyaret edilir Apple ID ile giriş yapılır. Gelen sayfada Kişiler sekmesine tıklanarak sol alt köşede bulunan ikona tıklanır. Çıkan menüde önce “Tümünü Seç”, ardından “vCard’ı dışarı aktar”  dendiği takdirde Gmail hesabına aktarılacak vCard oluşturulmuş demektir.

Bu işlemlerin ardından Gmail hesabına girilir ve yukarıda bulunan Posta sekmesine tıklanır. Ekrana gelen menüden Rehber seçeneğine tıklanır ve “İçe Aktar” seçilir. Tüm bu işlemler sayesinde İOS telefonun rehberi artık Android’e geçmiş bulunmaktadır.

İOS’ dan Android’e Geçmek İçin Müzik Dosyalarının Aktarılması

Müzik dosyalarının aktarılması için Google Play veya iTunes’dan yararlanmak gerekmektedir.

İlk olarak cihazda yer alan tüm müzik dosyalarının iTunes ile senkronize olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra Google Play Music Manager kullanılarak iTunes kütüphanesi Android cihaza aktarılır.

Tüm bu işlemlerin ardından Google Play Music uygulaması kullanılarak müzikler aktarılabilir ve dinlenebilmektedir.

İOS’ dan Android’e Geçmek İçin Fotoğrafların Aktarılması

Cihazda bulunan tüm fotoğrafları Android cihaza aktarmak için Dropbox uygulaması kullanılabilmektedir. Dropbox cihazının cihazda olduğundan emin olunduktan sonra tüm fotoğrafları buraya yükleyebilir, kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile istediğiniz cihaza aktarabilirsiniz.

Tüm bunların tamamlanmasının ardından tek yapmak gereken İOS cihazda bulunan uygulamaların Android versiyonlarını bulup Android cihaza indirmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here