İOS Zekâ Geliştirici Oyunlar

Akıllı cihazları sadece eğlence için değil kendinizi geliştirmek için de kullanırsanız birçok faydasını görebilirsiniz. Bunun için tasarımcılar çok sayıda zekâ geliştirici uygulama ve oyun hazırlamıştır. İOS işletim sistemine sahip cihazları kullananlar birbirinden yararlı bu zekâ geliştirici oyunları oynayarak hem eğlenebilir hem kendini geliştirebilir. Aynı şekilde çocuklar için de bu uygulamaların yararı tartışılmaz. Telefonda, tablette çok vakit geçiren çocuklar için zekâ geliştirici oyunlar iyi alternatifler.

Paperama

Kâğıt katlama oyunu olarak bilinen oyunda sade ara yüz oldukça dikkat çekici. Oyunda karşınıza çıkan görevler, aşama ilerledikçe zorlaşıyor. Oyunu açtığınızda karşınıza çıkan dikdörtgen kâğıdı, belli bir alana kadar ve elinizdeki hamle sayısı ile katlamanız gerekiyor. Oyun ilk başladığınızda eğlenceli olduğunu göreceksiniz ama seviye ilerledikçe zorluk daha ön planda olacak. Öyle ki 3 hamlede çok güç şekiller oluşturmanız bile beklenebilir.

Dooors

Oyunda ilk etapta bir odanın içine sıkışıp kalıyorsunuz. Odadaki ipuçlarını tıklayarak ve bunları kullanarak odaların kapısını açmanız gerekiyor. Oyun bünyesinde 80 oda var ve bitmeyecek bir heyecan sizleri bekliyor. Odaların kapısını açabilmek için kimi zaman cihazı sallayacak kimi zaman cihazı ters çevireceksiniz. Oyunun modellemeleri ve yapay zekâsı oldukça iyi göründüğünden bağımlılık yaratabilir düzeyde.

Watercolors

Zihinsel mantığa dayalı oyunlardan biri olan Watercolors, bulmaca oyunları kategorisinde yer alıyor. Aynı renkleri birleştirip birbirinden farklı renkleri bir araya getirip yeni renkler oluşturmanız oyunun ana kuralı. Örnek olarak kırmızı ve sarıdan oluşturduğunuz turuncu rengi tüm oyun alanına uygulamanız gerekiyor. Oyunun zor olan seviyelerine kısa sürede ulaşabilmeniz eğlenceyi doruğa çıkartıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here