iOS 10 Güncellemesi Hangi Telefonlara Yapılır?

ios-10-guncellemesi-yapilan-telefonlarApple kullanıcıları tarafından en çok eleştirilen konulardan biri iOS işletim sisteminin iOS 7 sürümünden sonra pek gelişme göstermemiş olmasıydı. iOS 10’un kullanıcılara sunulmasıyla birçok yeniliğin kapısı aralanmış oldu. Yeniliklerin tatmin edici olup olmadığı şimdilerde tartışma konusu. Ancak iOS 10 Apple cihazlarına sahip olan insanların merakını cezp etmiş durumda.

1 GB RAM İhtiyacı

iOS 10 işletim sistemi üretilirken bu sistemi kullanabilecek cihazlarda en az 1 GB RAM ihtiyacı aranmıştır. Bu sebeple Apple cihazı 1 GB RAM’e sahip olmayan kullanıcılar iOS 10 kullanırken sorunlar yaşayabilir. iOS 10 güncellemesini yapabilecek iPhone, iPad ve iPod modelleri değişiklik göstermektedir.

iOS 10’u Destekleyen Cihazlar

iOS 10 güncellemesini kaldırabilecek olan iPhone modelleri arasında iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5C yer alır. Bu yıl Nisan ayında çıkan ve küçük ekran seven kullanıcılara hitap eden iPhone SE de iOS 10’u destekliyor. Aynı zamanda piyasaya sürülen iPhone 6 ve iPhone 6 plus iOS güncellemesini kaldıracak alt yapıya sahip. Bugünlerde sıklıkla karşılaştırılan iPhone 6S ve iPhone 7 de iOS 10 işletim sistemini kullanabilir.

iOS 10’u Destekleyen iPad Modelleri

iOS 10’u destekleyen iPad modelleri arasında iPad Pro 12.9 inç ve iPad Pro 9.7 inç yer alır. Bunlarla birlikte hafifliği ile dikkat çekmiş Air serisinin iPad Air ve iPad Air 2 modelleri de iOS 10 güncellemesini uygulayabilir. Ayrıca iPad 2, iPad 3 ve iPad 4 modellerine sahip kullanıcılar iOS 10 deneyimi rahatlıkla yaşayabilirler. iPad’in mini serisine bakıldığında ise iOS 10’u destekleyen modellerin iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPad mini 4 olduğu görülüyor.

3 YORUMLAR

  1. Yıllardır iphone 5 kullanıyorum malesef telefonun hafızası o kadar yetersiz geliyor ki güncelleyip hiç açılmamasından korkmuyor değilim. İOS 10’u destekliyor fakat şüphelerim var, teşekkürler

  2. iphone kaç senedir , telefonları yavaşlattığını daha geçenlerde öğrendik , artık iphone konusunda tereddütlerim git gide artmaya basladi , sanırım artık androide geçiş yapmanında vaktı geldi . İstedikleri kadar guncelleme cıkarsınlar kendi kendilerini karaladılar resmen.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here