Instagram’da yeni bir özellik daha rezervasyon

Reklam gelirleri konusunda Facebook ile başa baş giden bir kar elde eden Instagram’ın son zamanlarda sunacağı özellikler arasına rezervasyon güncellemesinin gelmesi bekleniyor.

2 yıl içerisinde aktif kullanıcı sayısında 1 Milyar kullanıcı sayısına ulaşması beklenen Instagram’ın özelikle sayfalar içerisinde yer alan işletmelere özel olarak sunacağı rezervasyon sekmesi ile daha çok reklam geliri elde etmesi bekleniyor.

İşletme sayfalarının oldukça fazla olduğu ve tanıtım konusunda firmaların en çok tercih ettiği sosyal ağlar başında gelen Instagram’ın son yapacağı bu güncelleme ile birlikte getireceği bu özellikten büyük kar elde etmesi bekleniyor.

Instagram rezervasyon ne işe yarayacak?

İşletmelere özel olarak hazırlanan bu uygulamanın hayata geçmesinden sonra kullanıcıların rezervasyon yaptırmak istediği firmanın resmi sayfasına giriş yaptıktan sonra buradan istediği hizmeti kolayca satın alacaklar. Başarılı bir hizmet olarak karşımıza çıkacak olan bu uygulama sayesinde işletmelerin Instagram üzerinde daha çok reklam yapmaları ve bu durum karşısında Instagram’a reklam ücreti ödeyecek olması firmanın gelirinin artmasını sağlayacak.

Hem Instagram’ın hem de reklam veren firmanın kazanmasına yardımcı olacak bu hizmeti satın almak için yapmanız gereken, Instagram üzerinden reklam verdikten sonra “Rezervasyon” butonunun aktif olarak hayata geçmesini beklemek. Rezervasyon düğmesinin aktif olmasından sonra sizlerden hizmet talebinde bulunacak olan müşterilerin yaptırdığı rezervasyon hizmetlerinden sonra işletmelere özel bir mesaj gidecek ve müşterilerin hizmetleri anlık olarak aktif hale getirilmiş olacaktır.

Yakın zamanda hayata geçmesi beklenen bu hizmetin işletmelere sunacağı gelirin tatmin edici olmasından sonra Instagram’ın son zamanlarda yaptığı en mantıklı yatırımın bu olduğunu belirtmek istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here