Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme?

Sosyal medya, insanlar tarafından günümüz dünyasında o kadar sık bir şekilde kullanılmaktadır ki artık herkesin bazı sosyal paylaşım hesaplarına üyelikleri bulunmaktadır. Sosyal medya hesapları vasıtası ile kişiler her anlarını paylaşabilmektedir. Sosyal paylaşım hesaplarından birisi de Instagram’dır. Instagram başlangıçta gençler tarafından sık bir şekilde kullanılmış, daha sonralarda orta kesime o kadar hızlı bir şekilde yayılmıştır ki hatta şu anda yaşlı vatandaşlarımızın birçoğunda da Instagram yüklü akıllı telefonlar mevcut haldedir. Instagram’da fotoğraf ve video paylaşma özelliğinin yanı sıra son zamanlarda yapılan güncellemeler ile canlı yayın yapabilme imkanı gelmiştir. Bu imkan sayesinde Instagram’ın popülaritesi daha da fazla artmış ve hitap alanı yayılmıştır.

Instagram birçok olumlu özelliğinin yanı sıra olumsuz özelliklere de sahiptir. Bu olumsuzluklar arasında kişiye bağımlılık derecesinde her anını paylaşma ortamı oluşturması bu sebeple insanların bazen aşırıya kaçarak başkalarının hiçbir şekilde görmemesi gereken özel alanlarını ortaya çıkarması söz konusu olabilmektedir. Bu durumdan sıkılan veya başka türlü gerekçeler ile Instagram kullanıcı olmaktan vazgeçen kişilerin aklına hesaplarını silme fikri gelmektedir.

Instagram hesaplarını silmek istediğiniz zaman bununla ilgili yapacağınız hamlede genelde Instagram hesabınız geçici olarak silinmektedir. Yani ilerleyen zamanlarda eski hesabınıza son kaldığınız yerden geri dönme hakkına sahip oluyorsunuz. Peki Instagram hesabını tamamen kapatmak mümkün müdür? Mümkün ise bunu ne şekilde yapabiliriz? Sizler için bu hususta aşağıdaki bilgileri bir araya getirdik.

Instagram hesabınızı tam olarak silebilmeniz için Instagramımı hemen sil bölümüne giriyorsunuz. Ondan sonra hesabınızı neden siliyorsunuz gibi bir soru ile karşı karşıya geleceksiniz. Burada sağda çıkacak çeşitli nedenlerden birisini seçmeniz gerekecektir. Daha sonra en altta kırmızı renkte bulunan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” hanesine tıkladıktan sonra Instagram hesabınız tamamen silinmiş hale gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here