Huawei Mate 10 Lite İncelemesi

Huawei markası bilindiği üzere dünya teknoloji pazarında adından fazlasıyla söz ettirmiş olan bir firmadır. Sayamayacağımız kadar ürüne sahip olmasının yanında milyonlarca da müşterisi bulunmaktadır.

Mate 10 Pro modelinden değişik olarak yekpare metal kasayı kullanan telefon, oval hatlara da sahip olmaktadır. Siyah, altın ve mavi renk alternatifleriyle gelen makine, en kalın noktasında 7.5 mm kalınlık ve 164 gram ağırlık değer çeşitlerine sahiptir. Yenilikçi bir makine olmasına karşın USB Type-C yerine micro USB tercih edilmiştir.

Huawei Mate 10 Lite Kamera Çözünürlüğü

5.9 inç ebatlı ekranda Full HD + çözünürlük ve IPS LCD oturum sunan telefon, % 76.5 ekran kasa oranı ile oldukça başarılı bir seyir tecrübesini sunmaktadır. Ayrıca 482 nit parlaklık değerlerinin de olduğunu belirtmekte fayda var. Bu değer, güneş ışığının altında ekranı rahatça görüntüleyebilmek için oldukça yeterli bir değerdir.

Ekipman kısmında ise aygıt hızını sekiz çekirdekli Lekenin 659 operasyoncusu tarafından almaktadır. Dört çekirdeğinin hepsi de performans tabanlı 2.36 GHz saat süratine sahipken, öteki dördü ise 1.7 GHz saat süratinde çalışmaktadır.

İşlemcisinin haricinde ise 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanına sahip olmakla birlikte 256 GB‘a kadar artırılabilir olan microSD kart desteği de ön plana çıkmaktadır.

Telefonun en önemli hususlarından olan kamera özelliklerinden bahsetmeden geçmeyelim. Huawei Mate 10 Lite cihazının ön kamera çekim değerleri 13mp + 2mp iken arka kameraların çekim değerleri ise 16mp + 2mp’dir. Son olarak da cihazın pil gücünün 3340 mAh olduğunu söylemeliyiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here