Honor 9 Lite İncelemesi

Kısa bir süre önce ülkemizde satışa konulan Honor 9 Lite birçok yönü ile dikkat çeken akıllı telefon markalarından birisidir. Ürünün donanım özelliklerinin yanı sıra sektörde rekabeti arttıracak birçok hamlesinin olduğu gözlemlenmiştir. Akıllı telefon markası Honor 9 Lite’da sadece görünüm ve donanım olarak değil yenilikçi yaklaşım bakımından da önemli aşamalar kaydedildiği görülüyor. Bu noktada verilebilecek en iyi örnek ise 4 kameralı akıllı telefon olmasıdır. Bugüne dek çift kameralı veya en çok çift arka tek ön olmak üzere 3 kameralı telefon görülmekteydi. Ancak gelişen teknoloji ve talepler ile kamera kalitesi ve sayısı arttırılmaya devam ediyor. Özellikle video kaydı ve fotoğraf çekim işlemlerini profesyonel seviyeye taşımak isteyen markaların bu konuda alternatif çalışmaları olduğu görülüyor. Honor 9 Lite ise bu alanda yaptığı çalışma ile yüksek inceleme puanları almıştır.

Honor 9 Lite Özellikleri

Honor 9 Lite Türkiye’de 1299TL fiyatla satışa sunulan orta segment cihazlardan birisidir. Kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşan cihazın yoğun talep gördüğü bilinmektedir. Cihazın donanımsal özelliklerinden önce 4 kameralı olması ile ön planda tutulduğu biliniyor. Cihazda Kirin 659 işlemcisi bulunuyor. Son derece güçlü olan bu işlemci Snapdragon’a en iyi alternatif olan işlemci türüdür. Cihazda 3 GB ram ve 32 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır. Aynı zamanda microSD kart desteği bulunmaktadır. Cihazın ekran boyutu 5.65 inç olmaktadır. Ekran çözünürlüğü ise 1080 x 2160 değerindedir.

Honor 9 Lite ürünü ile birlikte kullanılabilen android 8.0 Oreo sürümü size farklı bir deneyim yaşatacak. Cihazda bulunan 4 kameranın ikisi önde ve ikisi arkadadır. Ön taraftaki kameralar 13 MP ve 2 MP olarak birbirinden ayrılmaktadır. Arka tarafta da 13 MP ve 2 MP’lik iki kamera bulunmaktadır. Batarya türü ise 3000 mAh değerindedir. Yüksek çözünürlüklü bu cihaz fiyatı bakımından ekonomik olarak nitelendirilmektedir. Cihaz bulunduğu segmentte rekabeti üst seviyeye taşımaktadır. Benzer ürünlerin fiyat bakımından biraz daha üst banda yakın olduğu ve kullanıcıları memnun etmediği görülebilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here