Halen Xp Kullananlar İçin Dns Ayarları

Windows Xp Dns Değiştirme Ve Dns Ayarları Nasıl Yapılır

xp-dns-degistirmekWindows Xp’de DNS ayarlarını değiştirmeyi anlatmadan önce WİNDOWS Xp hakkında kısaca bilgi vermek gerekmektedir. Windows Xp, 25 Ekim 2001 yılında piyasaya sürülmüştür. Microsoft firması Whistler kod adı ile hazırlamıştır. Kilometre taşı olarak anılan iletim sistem olduğu söylenebilir. Ayrıca korsanlarına karşı bir takım önlemler alınmıştır.

Kullanıcılar çeşitli gerekçeler ile DNS değiştirme yoluna gidebilirler. DNS değiştirmek isteyen kullanıcının izlemesi gereken yol oldukça basittir. ‘Başlat’tan, ‘Denetim masası’na girilir. ‘Ağ bağlantıları’ şeçilerek, yeni pencereden ’İnternet İletişim Kuralları(TPC/IP) bölümüne tıklanır. Sonrasında kullanıcıların karşısına ‘Özellikler’ butonu gelecektir. Ardından bir kez daha yeni pencere açılacak ama kafaların karışmasına gerek yok…

Adımlar kuralına uygun şekilde işliyor. ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ seçeneği seçilir. Windows Xp’de DNS adreslerini değiştirmek için son yapılması gereken, arzu edilen DNS adreslerinin girilmesidir. Sonrasında kullanıcıları ’Tamam’ butonu beklemektedir. İşlemin gerçekleştirilme aşamasında, en büyük problem yeni açılan pencerelerdir. Ancak eğer dikkati dağıtacak unsur yoksa, işlem oldukça kolay şekilde halledilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here