Google Play Kitaplar İle PDF Okuma Nasıl Yapılır?

Herkesin bildiği gibi Google’ın resmi mağazası Android’den oluşuyor. Android mağazası da Google Play Store’dan indirilmiş olan kitapları kullanıcıların okuyabilmeleri adına yayınlıyor. Tabi Google Play Store uygulaması sadece mağazadan indirilen kitapları açan bir uygulama değil, aynı zamanda diğer platformlarda yer alan kitapları ya da belgeleri de açıyor. Peki Google Play üzerinden PDF formatındaki belgeleri nasıl okuruz?

PDF Okuma Özelliğini Aktifleştirin

Google Play kitaplar ile PDF okuma yapmak için öncelikle bu özelliğin aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu yüzden de ilk olarak Google Play kitaplar uygulamasına girerek karşınıza çıkan ekran üzerinden soldan sağa doğru bir kaydırma hareketi yaparak menüye ulaşın ve o bölümde yer alan ayarlar seçeneğine tıklayın. Ayarlar bölümü üzerinden seçeneklerde yer alan PDF yüklemeyi etkinleştir seçeneğine tıklayarak aktifleştirin.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra da ister tablet olsun ister de akıllı cep telefonu olsun herhangi bir cihaz üzerinden yüklemiş olduğunuz PDF formatındaki dosyayı dosya yönetici yardımıyla açarak Google Play Kitaplar uygulamarı ile açabilir, doyasıya okuyabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here