Facebook Sayfa Tasarımını Güncelledi

facebook-sayfa-tasarimiBugün özellikle Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olan Facebook, geçmişte yaptığı değişikliklere bir yenisini ekleyerek tasarımını güncelledi. Tasarım değişiklikleri konusunda daha önce durum paylaşım alanında yenilikler yapan Facebook bu defa da fotoğraf görüntüleme kısmında farklılıklar yarattı.

Başlıklar ile Diğer Yazılar Büyütüldü

Facebook’ta artık bir fotoğraf açıldığında, sayfayı değiştirmeden önce gelen pencere üstünde yazan yazılar büyütüldü. Bu değişikliğin en büyük ayırt edici kısmı; üst kısımda olan ve albüm adının bulunduğu başlıktan görülebiliyor.

Yakınlaştırma ve Tam Ekran Butonları

Yine fotoğraf penceresinin sağ üst bölümünde yer alan ‘’Yakınlaştır’’ ile ‘’Tam Ekran’’ butonları da artık daha büyük oldu. Daha önceden siyah bir arka planın üstünde olan bu yazılar son yapılan değişiklikler ile birlikte fotoğrafın üzerinde gözüküyor.

Messenger’da Paylaşma Özelliği

Facebook’un diğer yeniliklerden birisi de alt kısımda bulunan ‘’Messenger’da Gönder’’ butonu. Eskiden Messenger üzerinden birisine fotoğraf yollamak istendiğinde ‘’Paylaş’’ butonu ile bu işlemi gerçekleştirmek ve seçimi de yine açılan alandan yapmak mecburiyetinde kalınıyordu. Son güncelleme sayesinde ise ‘’Paylaş’’ butonu kullanıldığı zaman artık açıklama da yazılabilen klasik paylaşım ekranına doğrudan geçiş yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here