Facebook Arkadaş Listenizi Nasıl Gizlenir

Sosyal medya siteleri kişilerin sevdikleri ve arkadaşları ile görüşmeler yapabileceği, ortak paylaşımlarda bulunabileceği ayrıca tanımamış olduğu dünyanın öteki ucundan insanlar ile de iletişime geçebilmesini sağlayan adreslerdir. Bu sitelerin belki de en önemlisi Facebook olarak bilinmektedir. Facebook, sosyal paylaşım siteleri arasında en fazla popüler olan adrestir. Bu site görüntülü konuşma hizmeti veren Messenger’dan tutun da anlık mesajlaşma imkanına, hiç tanımadığın bir kişi ile iletişime geçmekten tutun da yıllardır görmediği ilk okul arkadaşlarına kadar çok geniş bir çevre ile diyaloga geçme imkanı sunar.

Kişiye bu kadar geniş bir alana yayılma imkanı sunan Facebook’ta insanlar birbirlerini arkadaşlık isteği yollayarak takip etmektedir. Arkadaşlık isteği karşı tarafça onaylanmayan kişiler, reddeden tarafın sadece çok sınırlı paylaşımlarını görme hakkına sahip olurlar. Tabi bu durum biraz da hesap sahibine bağlıdır. Arkadaş listesinin çok olması kişileri için çoğunlukla iyi bir şeydir. Kişinin popüler oluşu ile arkadaş sayısı arasında genellikle doğru orantı bulunmaktadır.

Ancak bazı durumlarda kendi arkadaş listemizde yer alan kişilerin kendimiz dışında başka kişiler tarafından görülmesini istemeyebiliriz. Peki böyle bir şey mümkün müdür? Bu gibi bir isteğimizi karşılayabilmenin yolları nelerdir? Sizler için çok merak edilen bu soruların cevaplarını araştırdık. Dilerseniz vakit kaybetmeden incelemeye başlayalım.

Facebook üzerindeki arkadaş listesini gizlemeniz mümkündür. Bunun için Facebook profil sayfanıza giriş yaparak profil resminizin altında bulunan arkadaşlar bölümüne tıklayınız. Daha sonra burada karşınıza gelecek seçeneklerden “Yönet” butonuna tıklayıp ardından “Gizliliği Düzenle” seçeneğine gidiniz. Burada ise “Arkadaş Listesi” bölümünde “Arkadaş Listeni Kimler Görebilir” şeklinde yer alan bölüme tıklayarak “Sadece Ben” seçeneğini seçiniz. Artık siz de Facebook arkadaşlık listenizi gizlemeyi başarmış durumdasınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here