En Çok Tercih Edilen Office Programları

İster çalışan, ister öğrenci olalım hepimiz bazı sebeplerden dolayı Office programlarına ihtiyaç duymuşuzdur. Öğrenciler bilgisayar üzerinden yazı, slayt, ödev gibi işlemleri gerçekleştirirken; çalışanlar excel programlarında hesaplama ya da iş için önemli bir slayt hazırlamayı tercih etmiştir. En çok tercih edilen Office programları ise kullanıcıların isteğine göre değişiklik göstermektedir.

1-Microsoft Office

Ofis programı denilince akıllara gelen ilk program arasında Microsoft şirketinin geliştirdiği Microsoft Office yer almaktadır. Yıllardır Office programları sıralamasının zirvesinde yer alan Microsoft Office, slayt hazırlama, excel programları, içerik üretimi gibi imkanlar sağlamaktadır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Microsoft Office listemizin ilk sırasında yer almaktadır.

2- Open Office

Bazı kullanıcılar için Microsoft Office’in fiyatı fazla gelebilmektedir. Bu durumda ise devreye alternatif ücretsiz Office programları gelmektedir. Open Office açık kaynak kodu ve basit yapısı ile kullanıcıların en çok tercih ettiği programlar arasında ikinci sırada yer almaktadır. Ayrıca bu program Microsoft Office tarafından oluşturulan belgeleri de desteklemektedir.

3- Libre Office

Microsoft Office’in aşırı pahalı fiyatına tepki olarak ortaya çıkan Open Office’in geliştiricileri aynı zamanda Libre Office programını da geliştirmiştir. Libre Office ile Open Office arasındaki farkı soracak olursanız; Libre Office daha fazla güncelleme almaktadır. Bu da Microsoft Office dosyaları ile tam uyum anlamına gelmektedir.

Ayrıca program yüklemeden internet üzerinden Office işleri yapmak istiyorsanız; Google Docs bu konuda size yardımcı olmaktadır.

1 YORUM

  1. Office programı kullanmak isteyip ücret konusunda problem yaşayanlar için iki öneri de benden olsun; İlk olarak onedrive.live.com sitesinden bir hesap açıp web versiyonunu kullanabilirsiniz, ikinci olarak Google spreadsheets servisini kullanabilirsiniz, program alternatifleri ise zaten yukarıda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here