En Çok Tercih Edilen FTP Programları

ftp-programlariFTP Programları, bilgisayarlar ile sunucular arasında transfer edilmesini sağlayan bir sistemdir. Aynı anda dosya göndermeyi ve dosya almayı sağlayacak bir protokoldür. FTP programını kullanmak için internetinizin olması yeterlidir. Ücretli ve ücretsiz sürüm seçenekleri vardır. Dilediğiniz birisini indirerek kurulumunu sağlayabilirsiniz. Kurulumdan sonra hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru bir şekilde girerek kullanmaya başlarsınız.

Cyberduck

Windows ve Mac ile uyumlu olan FTP programıdır. Kulumunu ücretsizdir. Dosyalarınızı paylaşmayı ve dosyalara bakmayı çok kolaylaştıran bir programdır. Bu avantajı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

CuteFTP

Ücretli bir FTP programıdır. Mac ve Windows sürümlerinde fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ancak ücretli kullanıma başlamadan önce 1 aylık ücretsiz deneme süresi vardır. Güvenli bir program olması nedeniyle tercih edilmektedir.

ÜcretsizFTP

Yalnızca Windows ile uyumlu bir FTP programıdır. Kullanımı çok kolaydır. Ayrıca depolama alanı oldukça fazladır. Dosyalarınızı depolarken yanlış yere koymanıza engel olacak bir sistemleri bulunmaktadır. Bu durum insanların tercih etmesini sağlamaktadır.

FileZilla

Mac ile Windows için uyumludur. Çok hızlıdır. Aynı zamanda ücretsiz olması da önemlidir. Birçok özelliği barındırması ile kolay kullanımı sağlamaktadır.

FireFTP

Ücretsiz bir şekilde kurulumu sağlayabilirsiniz. Windows ve Mac kullanıcılarının yükleyebileceği bir FTP Programıdır. Firefox tarayıcınızın çalışmasında herhangi bit enge teşkil etmemektedir. Ayrıca kolay bir kullanımı vardır. İnsanların bu gibi özellikleri nedeniyle tercih ettiği uygulamalardandır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here