Chrome Remote Desktop İle İos Cihaz Üzerinden Bilgisayar Nasıl Yönetilir

chrome-remote-desktopYıllardır kullanılan uzak masaüstü herkes tarafından bilinen bir kavramdır. Özellikle Teamviewer ülkemizdeki hemen hemen herkes tarafından duyulur iken Chrome Remote Desktop da bir uzak masaüstü erişim uygulamasıdır. Chrome Remote Desktop yazılımı da oldukça iddialı özellikleri ile karşımıza çıkar iken özellikle iOS cihazların uzak masaüstü ile yönetilmesine olanak sağlamaktadır.

Chrome Remote Desktop İle İos Cihaz Üzerinden Bilgisayar Nasıl Yönetilir

Uzak masa üstü uygulaması olan Chrome Remote Desktop ile iOS cihazınızı Chrome üzerinden bağlanabilir ve sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Chrome Remote Desktop’da sadece bir takım prosedür yer alıyor. Peki Chrome Remote Desktop nasıl kullanılır? Hemen adım adım göz atalım.

l Chrome Remote Desktop programını hem bağlanacağımız iOS cihazına, hem de uzaktan bağlanacağımız masaüstü bilgisayarımıza kuruyoruz.

l Uygulamayı mobil cihazınıza, eklentiyi de Chrome tarayıcısına kurduktan sonra uygulamaları çalıştırıyoruz. Her iki cihazda da oturum açar iken mail hesabınızı kullanıyorsunuz ve karşınıza çıkacak olan tüm prosedürlere kabul et diyoruz.

l Uygulamaları kurarak izin verdikten sonra “ Uzaktan Yardım ve Bilgisayarlarım “ ibareleri içeren iki farklı bölüm gelecek. Bilgisayarlarım seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

l Karşınıza güvenlik için oluşturmanız gereken bir PIN alanı gelecek. Size özel bir PIN belirliyorsunuz. Tarayıcınız ile ilgili işlemler bitmiştir.

l Uygulamayı de iOS cihazınızda başlatıyor ve aynı adımları tamamlıyorsunuz. Daha sonra Chrome üzerinden Chrome Remote Desktop eklentisi ile iOS için de girdiğiniz PIN doğrulamalarını yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here