CHOMAR: Türkiye’nin İlk Yerli Antivirüsü

Antivirüsler uzun yıllardan beridir bilgisayarları koruma altına almaktadır ve bilgisayarları virüslerden korumaktadır. Birçok bilgisayar kullanıcısı kaspersky, norton, avira ve başka antivirüs programları kullanmaktadır. Bu markalar dünyanın en ünlü marka antivirüsleridir.

Uzun zamandan beridir insanların aklında kalan ve herkes tarafından merak edilen soruya hem cevap, hem de, çözüm Mersin’den geldi. Mersin’de 10 kişilik ekip tarafından yerli antivürüs, hazırlandı ve kullanıma sunuldu. İsmi de CHOMAR olarak koyulan yeni yerli antivirüs programı şimdilik antivirüs ve internet security olarak kullanılmaktadır. Telefonlar içinde uygulama geliştiren CHOMAR ekibi şimdilik Google Play kullanıcıları için uygulama geliştirmiştir. Gelecek zamanlarda App Store içinde uygulama geliştirmeleri beklenmektedir. CHOMAR sunulduğu günden itibaren oldukça fazla ilgi görmüştür ve yerli üretim olduğu için birçok kişi tarafından da, kullanılmaya başlanmıştır. eBilge Teknoloji A.Ş. tarafından tasarlanmış ve sunulmuş olan yerli antivirüs programı, ilk değerlendirmelere göre işinde oldukça başarılı ve yabancı antivirüs programlarına rakip olabilecek başarıya sahip.

CHOMAR antivirüs programını almak isteyenler resmi sitesine başvuru yaparak alabilir. Telefonunda kullanmak isteyen kişilerse, Google Play vasıtasıyla telefonuna indirerek kullanılabilir. Kısa zaman sonra CD bayilerinde satışı beklenilen CHOMAR’ın yurtdışına da, sunulması beklenmektedir. İlk değerlendirmelere göre CHOMAR’ın zamanla oldukça büyük başarılara imza atacağı ve dünya devi antivirüs markalarından biri olacağı görünmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here