Bitcoin Nereden Alınır Ve Nasıl Alınır?

Bitcoin son dönemlerin en popüler sanal yatırım araçları arasında yer almaktadır. Pek çok kişinin 2008 yılından itibaren şiddetli şekilde değerlenen parası, bitcoini geç tanıyanlar için de alternatif oluşturmaktadır.

Hızla yükselişe geçen bitcoin, doğru zamanda alınıp yatırıma dönüştürüldüğünde sahibine ciddi manada kazandırabilmektedir.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin internet üzerinden sanal bir cüzdan oluşturmakla başlamaktadır. Online hesap oluşturduğunuzda bitcoin satan birinden veyahut elinizdeki paranın değiş tokuşundan bitcoin elde edebilirsiniz. Bitcoin alabilmek için nakit para veyahut banka havale/eft yöntemlerini kullanmanız gerekmektedir.

Türkiye’de toplam 4 adet bitcoin satış firması bulunmaktadır. Her firmayı tek tek araştırıp size en uygun olana karar vermeniz doğru olacaktır. Paribu ve Btcturk bu alanda en çok kullanılan bitcoin satış adresleridir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alabilmek için satış yapan firmaları tercih edebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak herhangi birinde hesap oluşturur daha sonra elinizdeki parayı banka aracılığıyla söylenen hesaba yatırırsınız.

Transfer ettiğiniz para karşılığında bitcoin cüzdanınıza bitcoin ilave edilir. Bu şekilde ne kadar para yatırırsanız bitcoin oranınız o kadar yükselir. Bunun yanında zaman içerisinde bitcoin değeri yükseldikçe hesabınızda bulunan bitcoin oranında da artış görülecektir.

Ne kadar para yatırırsanız bitcoinin hesabınıza kazandırdığı para da o kadar olur. Dolayısıyla elinize para geçtikçe bitcoin almanız, sanal para kazancınızı arttıracaktır. Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda ise bitcoininizi satarak Türk lirasına çevirme şansınız vardır.

 

1 YORUM

  1. Bitcoin insanlar için risk mi gelir kapısı mı artık belli olmamaya başladı bu sebep ile ne yapılması gerektiği oldukça değişik bir konu. Bu sebep ile dikkatli olmak gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here