Bilgisayara El Hareketiyle Komut Verin

Gelişen teknoloji insanlara birçok avantajlar sunmaktadır. Zaman geçtikçe insanlara oldukça önemli olanaklar sağlayan teknoloji insanların her şeyi tek tuşla gerçekleştirmesini sağlamıştır.

Teknolojinin insanlara sunmuş olduğu yeni bir özellikse, bilgisayarlara el hareketleriyle komutlar vermesi özelliğidir. Bu özellik daha önce Xbox cihazlarında sağlanmıştı fakat bilgisayarlar için daha yeni olarak bu özellik sağlandı. Microsoft Gesture teknolojisi adlı teknoloji eskiden sadece Xbox’larda kullanılabilir durumdaydı. Fakat şimdi bütün cihazlar için kullanılmaktadır. Bu özelliği sağlayan cihaz oldukça küçüktür ve masanızda fazla yer kaplamamaktadır.

Bu özellik sayesinde bilgisayarlarınızı mause kullanmadan istediğiniz komutları verebilir, istediğiniz Microsoft Office programlarını kullanabilirsiniz. Bu özellik daha dünyada tam olarak yaygınlaşmasa da birçok kişi bu konu hakkında araştırmalar yaparak bilgi toplamış durumda. Facebook’un zihin sayesinde yazı yazma özelliğinin üstüne tamda orantılı bir şekilde bulunmuş olan bu cihaz oldukça çok konuşulacağını gösteriyor. Project Praque adı altında yapılmış olan bu cihaz hem de kullanıcılarına oyun oynama olanağı da sunmakta. Bu cihaz sayesinde birçok puzzle, yer değiştirme veya 3D oyunlar oynamanıza yardım etmekte. Birçok bilgisayar kullanıcısı bu özelliği taşıyan bir cihazın imal edilmesine oldukça mutlu ve bu cihazın popüler olma süresi oldukça kısa gözüküyor.

Cihazın ön kısmında bir kamera bulunmakta. Bu kamera sayesinde istenilen bütün komutları verebilirsiniz ve işlemlerinizi sadece el hareketleriyle yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here