Asus Zenbook UX390U İncelemesi

asus-zenbook-ux390uAsus ZenBook UX390U, en yeni ve en estetik görünüme sahip Zenbook ürünlerinden birisi. İnce ve bir o kadar da hızlı dizüstü bilgisayar, 15 wattlık bir işlemciye sahip. Bir önceki seriye göre özellikle grafik işlem üzerinde yapılan değişikliklerle tercih edilebilir olan bilgisayarın hızı, tartışmasız çok etkili.

Asus Zenbook UX390U İçerik

Bilgisayar, 4MB ön belleğe sahip ve 2,7 ghz çalışma hızıyla hazırlanmış. 2 işlemci çekirdeğe sahip ancak hızı sayesinde her çekirdek iki ayrı çekirdek gücünde çalışabilmekte. 4 ayrı izleğe sahip olduğunu söylemek mümkün. Buna bağlı olarak çok işlem becerisi de takdir edilesi. Cihaz kendini 3.5 ghz’e kadar yükseltebiliyor. Bu durumu azalttığınızda da yani 15 watt değil de 8 watt kullanmak isterseniz 800mhz çalışabilirlik gösteriyor.

Asus Zenbook UX390U

Birçok kişi için oyun performansının harikulade olması, bu naif görünümde pek de beklenmiyor; ancak bu seri ile cihaz işlemcisinin donanımıyla, oynanacak birçok oyunu kaldırabilecek güçte. Özellikle geliştirilmiş grafik işlemcisiyle birçok oyun için başarı sağlıyor. Oyun esnasında pek çok bilgisayarın yaşattığı, ısınma problemi içinse aktif bir soğutmaya sahip.

Full Hd ekranla dizayn edilmiş olan bilgisayarın, ekran kalitesi göz doldurucu. 12,5 inç ekranla full hd donanıma sahip olması oldukça iyi çünkü hem oyun hem izleme kapasitesi ile oldukça tatmin edici bir görüntü sağlıyor.

Bir diğer içerik bilgisi ise depolama alanıdır ki bilgisayar 512gb depolama alanına sahip. Bunun dışında dışarıdan tek bağlantı yolu usb c olmakla birlikte 4.1 bluetooth içeriğe ve kulaklık yatağı da mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here