Apple Store Ürünleri 2018 Başında Zamlandı

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Apple firması tarafından aralarında Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülkelerde hizmete sunulan Apple store ürünleri zam haberi sunuldu. Yapılan açıklamada vergi değişikliği nedeniyle bu kararın alındığı belirtilerek, bu anlamda firma ürünlerinin çeşitli zam oranları aldığı kamuoyuna resmi olarak sunuldu.

Apple 2018 Zammı

Firma tarafından yapılan duyuruda Apple store ürünleri oranında zamlandığı ve ayrıca geliştirici gelirleri hakkında da yeniden ayarlama durumuna gidileceği bilgisi sunuldu. Bu sayede satışını gerçekleştirdiği uygulamalardan gelen kazançların yasal çerçeveler içerisinde vergisini ödeyecek olan Apple firması tarafından yapılan açıklamada bu durumun ne yazık ki satışa sunulan Apple ürünleri fiyat tarifeleri üzerinde de etki yapacağı bilgisi sunuldu.

Firma tarafından gerçekleştirilen zam ile birlikte Türkiye’de satışa sunulan Apple store ürünleri fiyatlarına zam yapılırken, Rusya ülkesinde bu oran %20 oranında oldu, Suudi Arabistan ülkesinde %20 oranında zam olurken, firma ürünlerinin en fazla ilgi gördüğü ülkeler listesinde yer alan Ermenistan ülkesinde ise, %20 oranında zam gerçekleştirildi. Ayrıca, Apple firması merkezi ülkelerinde arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri ülkesinde firma ürünleri fiyat tarifelerinde %20 oranında zam gerçekleştirildi. Son olarak bazı ülkelerde ise, Apple firması tarafından ürün satış fiyat tarifelerinde düşürülme kararı alınarak bu sayede Çek Cumhuriyeti Ve Hindistan gibi ülkelerde ise, firma ürün fiyatlarında düşüş söz konusu oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here