Apple Müzik Üyelik Sonlandırmak

 

Gelişen teknoloji sayesinde artık istediğimiz her şeye istediğimiz anda kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Özellikle teknoloji devi Apple markası kullanıcılarına sayısız hizmet sunuyor. Bunlardan biri de çeşitli üyelikler ve abonelikler sunmasıdır. Kullanıcıların en çok kullandığı üyeliklerden biri olan ve kullanıcılarına tam bir müzik ziyafeti sunan Apple music üyeliğidir. Kullanmaya başladığınızda ilk üç ay ücretsiz olan bu uygulama, ilk üç ayın sonunda belli bir ücret karşılığı kullanılabilmektedir. Abonelikleri ayarlamak için sistemde kayıtlı geçerli bir ödeme yönteminiz veya ilk faturalama döneminizin tutarını karşılamaya yetecek kadar mağaza krediniz olmalıdır. İki tür Apple Music üyeliği bulunmaktadır. Bunlar bireysel ve aile seçenekleridir, bu seçeneklerden kendinize uygun olanı seçerek üye olabiliyorsunuz. Üç ay ücretsiz üyeliğiniz bittiğinde otomatik olarak ücret kesiliyor. Apple markasının sunduğu bu üyeliklerin çoğu otomatik olarak yenilenmektedir. Bu yüzden aboneliğimizi iptal ettirmek istediğimizde bunu en az 24 saat öncesinde üyeliğimizi iptal ettirmek istediğimizi bildirmek zorundayız.

Peki İptal İşlemini Nasıl Gerçekleştireceğiz ?

Apple Music üyelik iptali için ilk olarak iTunes üzerinden abone olduğunuz hesaba giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil menüsünden “Hesap Bilgileri” bölümüne tıklamanız gerekli. Bu bölüme geldikten sonra aşağıda Ayarlar sekmesinin altında bulunan Abonelikler bölümüne gelip “Yönet” kısmına tıklayın. Karşınıza Apple Music abonelik sayfası gelecek. Bu sayfanın alt tarafında yer alan “Otomatik Yenileme” seçeneğini “Kapalı” durumuna getirmelisiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra artık yenilenme kapatılacak ve siz tekrar aktif etmediğiniz sürece Apple Music üyeliğiniz otomatik olarak yenilenmeyecek ve sizden ücret alınmayacaktır.

Apple music üyeliğinizi iptal ettirmek işte bu kadar kolay, tekrar abone olmak istediğinizde yine tekrar üye olabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here