Apple İphone Hesap Makinası Sorunu Çözülemedi

Apple’nin efsanevi yüzü Iphone modellerinde geçen hafta yaşanan hesap makinesi hatası oldukça dikkat çekmişti. İOS 11 güncellemesi ile gelen şikâyetler arasından oldukça dikkat çeken sorunlardan biri olan bu hata yeni güncelleme ile düzeltilecek.

Şu anki güncel Iphone modelleri en basit örneği ile “1+2+3” gibi basit bir işlemi bile doğru gerçekleştirememekte. Iphone’un kendi hesap makinesinde meydana gelen bu hatada “1+2+3” gibi bir işlemi hızlı bir şekilde denediğinizde sonuç 6 değil, 24 olarak çıkıyor. Gecikmeli animasyon probleminden kaynaklandığı düşünülen bu problem, kısa bir süre sonra sunulacak olan İOS 11.2 ile ortadan kalkacak. Geliştiriciler nezdinde açılan İOS 11.2 beta sürümü ile bu sorun daha şimdiden ortadan kalktığı için yakın zamanda İOS 11.2 güncellemesi ile böyle bir sorunun tamamen ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

Apple’dan Pil Performansı Ayarı

Hesap makinesi hatası için 11.2 güncellemesini bekleyen kullanıcılar öncelikle 11.1 güncellemesini alacaklar. Kısa bir süre yayınlanması beklenen bu güncelleme özellikle pil konusunda Iphone kullanıcılarını bir hayli memnun edecek gibi. Yapılan testler sonucundan şu anki sürüm olan 11.0.3’teki pil gücü, 11.1 sürümünde %50 daha fazla kullanım imkanı tanıyacak. 11.0.3 yüklü 6s Plus, 7 Plus ve 8 Plus telefon modellerinde ekran açıkken yapılan testlerde pil süresi saat iken, aynı testte 11.1 sürümü ile pil süresi 8 saate çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here