Android Telefonlarda PDF Çevirmek

Android cihazlarınızda yer alan dokümanlarınızı, çok basit bir şekilde tam uyumlu bir halde PDF formatına dönüştürmek isteyen kullanıcıların yapması gereken adımlar bugün rehberimizde!

Office formatında olan dosyaların neredeyse hepsi farklı cihazlar üzerinden görüntülendiğinde farklı şekilde görülebiliyor. Bunun önüne geçmenin en basit yolu ise PDF formatına dönüştürmek ve bu formatta paylaşım yapmak.

İlk Yapılması Gereken!

Android kullanıcılarının cihazlarındaki dosyaları PDF formatına çevirmek için bazı uygulamalar yüklemeniz gerekmekte.

Word belgesini dönüştürmek için  “Word To PDF”, Excel belgesi dönüştürmek için “Excel To PDF”, PowerPoint belgesini dönüştürmek için “Powerpoint To PDF” uygulamalarını cihazınıza yüklemeniz şart.

Word To PDF uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Excel To PDF uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Powerpoint To PDF uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Size uygun dönüştürme uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı çalıştırın. Açılan uygulama içerisinde Select File seçeneğine dokunun.

Bir diğer adımda dönüştüreceğiniz dosyanın konumuna gidin ve dosyayı seçin. Dökümanı seçtikten hemen sonra dönüştürme işlemi anında başlayacaktır. Dönüştüreceğiniz dosyanın büyüklüğüne göre çeviri işleminizin süresinin değişeceğini belirtelim.

Daha sonra ise dönüştürülen dosyayı açmak için yapmanız gereken PDF formatlı dökümanınız, daha önceki Office dosyanızın olduğu dizile kaydedilecektir.

Adobe Reader uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Dosyayı açmak için de Adobe Reader uygulamasına ihtiyacınız olacak. Adobe Reader uygulamasının kullanımı tüm uygulamalara göre en basitidir. Yapısı gereği en düşük cihazlarda bile çok rahat çalışma sergileyebiliyor. Bu bakımdan bütün Android cihazlarda çalıştığı görülmektedir.

İşte yapmanız gerekenler bu kadar.  Android cihazınızda yer alan dökümanlarınızı PDF formatına dönüştürmek sadece 1-2 dakika sürmektedir. Ayrıca belirtelim uygulamaların ücretsiz olmasından dolayı herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kurulumları da kendi mağazanızdan yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here