Android Telefonda Olmazsa Olmaz Uygulamalar

Akıllı cihazlara ait işletim sistemleri arasında en yüksek kullanım oranına sahip olan Android işletim sisteminde yer alan Play Store içerisinde milyonlarca uygulama yer almaktadır. Bu uygulamalardan bazıları oldukça geçerli olmakla birlikte, bazıları ise telefonda fuzuli yer kaplamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Android işlerim sistemine sahip akıllı cihazlarda mutlaka bulunması gereken uygulamaları şu şekilde özetleyebiliriz.

Telefonların Hızlı Çalışması İçin

My Data Manager

Android cihaza ait internet veri bilgilerinin toplandığı bir uygulama olan My Data Manager’in en faydalı özelliği internet kotasının düzenli olarak gözlemlenebilmesidir. Wi-fi ve roaming veri ölçülerinin de yapılmasını sağlayan bu uygulama, belirtilen ölçüye ulaştığında uyarı vermekte ve belirlenen üst limite geldiğinde veri akışını durdurmaktadır.

Clean Master

Mobil cihazlarda yer kaplayan ve kullanılmayan dosyaları bulup temizlemeye yarayan Clean Master, aynı zamanda geçici dosyaları, uygulamalardan arda kalan dosyaları ve RAM’da bulunan açık kalmış uygulamaları da kaldırmaya yaramaktadır. Dönem dönem uygulamaları tarayarak kullanılmayan uygulamaları tespit eden ve silmek için size uyarı da gönderebilen bu uygulama, telefonunun hafızasında problem yaşayanlar için en faydalı uygulamadır.

Battery Doctor

Pil durumuna ait ayrıntıları gösteren ve bu durumu en uygun hale getirerek çalışan uygulamaları kapatan Battery Doctor, telefonun doğru şarj olabilmesi için öneriler vermekte ve telefonun kullanılmadığı zamanlarda daha az pil harcamasını sağlayan profiller oluşturmaya yaramaktadır.

Android Device Manager

Özellikle kaybolan veya çalınan cihazların bulunması için önerilen ve oldukça işe yarayan bir uygulama olan Android Device Manager, cihazın kayıp olması veya bir yerde unutulması esnasında cihazı kilitlemeye, güvenlik önlemleri almak için verileri silmeye ve cihazın nerede olduğunun görülmesine fayda etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here