Adidas Markasının Okyanus Atıklarıyla Ürettiği Ayakkabı Modelleri

adidasDünyaca ünlü Adidas markasından takdir edilesi ve tüm dikkatli üzerine çeken yepyeni bir proje geldi. Okyanus kirliliği üzerinde çalışmalar yapan Parley Örgütü ile beraber yürütülen bu çalışma sonucunda, okyanus atıklarından bir ayakkabı imal edildi. Bu süreçte markanın amacı, yenilenebilir moda üzerine dikkatleri çekmek ve aynı zamanda çevre kirleticilerine dikkat çekmek.

Amaç Çevre Duyarlılığı

Markanın üretim sürecinde 3D yazıcı tekniği kullandığı açıklandı. Ürünlerin ilk prototipi görücüye çıktığı andan itibaren büyük ilgi toplarken, 3D ürünlerin çok yakında sporcuların üzerinde görülmeye başlanacağının da sinyalleri verildi. Ancak ayakkabının ticari satışa ne zaman sunulacağı hala belirsiz. Teknoloji, spor ve çevre bilincinin harmanlanması ile ortaya çıkan bu ürün büyük destek gördü ve yankı uyandırdı.

Futurecraft 3D

Markanın piyasaya sürdüğü ilk model olma unvanını taşıyan Futurecraft 3D, geri dönüşümü sağlanmış plastik okyanus atıklarından oluşan bir tabana ve balıkçı ağlarının ağırlıklı olarak oluşturduğu bir üst yüzeye sahip. Aynı zamanda 3D teknolojisi kullanılarak üretilmiş olması ile dikkat çekiyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here