2018 Yılı En Çok Oynanan İos Oyunları

2018 yılında eğer dikkat ettiyseniz, bir dönem herkes Trivia Crack hakkında konuşuyordu. Bu oyun genel kültüre dayalı bir oyundur ve arkadaşlarınıza karşı oynama imkânını sizlere sunar. Sevimli çizgi film tasarımlarını çok çeşitli soru türleriyle birleştirir. Spor, bilim, tarih, coğrafya, sanat veya eğlence konularında çıkan soruları yanıtlamanız gerekir. Tüm bu çok yönlülüğü nedeniyle, Trivia Crack 2018’da en çok oynanan İos oyunları içerisinde birinci sıradadır.

En çok indirilen oyunların başında ise Pokemon Go gelmektedir. Oyun çıktıktan sonra oyunun yapımcısı Nintendo’nun hisseleri hızla yükselmiştir.

Yıl İçinde En Çok Tercih Edilen İOS Oyunları

Elbette neredeyse her gün yeni onlarca oyun çıktığı için bu değişime ayak uydurmak çok zor fakat tüm kategoriler içinde çocuk oyunlarının ve strateji oyunları kategorisinin başı çektiğini söylemek yanlış olmayacaktır. The Swords, Shadow Blade: Reload (Son derece sürükleyici bir strateji ve savaş oyunu), Abzorb (bağımlılık yaratan bir oyun), Roofbot: Puzzler On The Roof (her yaş için uygun), Banner Saga (Özellikle Türkiye’de çok fazla indirilen bir RPG oyunu), Goat Simulator (simülasyon oyunu), Horizon Chase (ücretsiz olarak oynanabilen bir araba yarışı) gibi oyunlar 2018’da en çok tercih edilen oyunlar arasındadır.

Fifa 17 ve 18’de spor alanında en çok tercih edilen oyunlar arasındadır. Ayrıca Dominations hızlı ilerlemsi nedeniyle, Clash of Clans’ın tahtına ortak olmaktadır. Star Wars konseptiyle Heroes en çok tercih edilen oyunlardan biri olurken, Two Dots bulmaca oyunları içinde en çok oynananlar listesine, 2017’ten beri girmeye devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here