1000 TL Fiyatla Alınabilecek Telefonlar

Akıllı telefon sektörüne her geçen gün yeni bir marka ve model dahil olurken sektördeki fiyatlarında artış gördüğü ifade edilebilir. Akıllı telefon almak isteyen kişiler ise bu konuda tereddüt içerisinde kalmaktadır. Genellikle piyasaya yeni sürülen akıllı cihazlar yüksek satış rakamları ile mağazalara getirilmektedir. Özellikle Türkiye’de dahil edilen vergiler ile cihazın fiyatı ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Türkiye’de satışa sunulan popüler markalar buna örnek olarak gösterilebilir. Eğer akıllı cihaz almak istiyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa bu konuda araştırma yaparak bütçenize uygun cihazları görebilirsiniz. Genellikle belirlenen bütçeye uygun alternatif seçenekler bulunabilmektedir. Ancak istediğiniz özelliklere sahip olan cihazları kendi insiyatifinize bağlı olarak tercih etmelisiniz.

1000 TL’ye alınabilecek akıllı telefonlar

Türkiye’de 1000TL altında satışa sunulan birçok akıllı telefon bulunmaktadır. Fiyat performans bakımından ideal olan bu tür cihazlar hem uzun ömürlü kullanıma uygun hem de istediğiniz özelliklere sahip olabilmektedir. Akıllı telefonlar arasında 1000TL ve altında oluşan rekabette bir hayli yüksektir. Orta segment cihazlar arasında önerilebilecek ilk akıllı telefon LG G4’tür. Telefon özellikleri bakımından halen kullanılabilir seviyededir. 5.5 inç ekran, 3 GB Ram ve 32 GB dahili depolama alanına sahiptir, fiyatı ise 999TL’dir. Bir diğer cihaz ise Xiaomi Redmi 5 Plus olarak öneriler arasında yer almaktadır. İlgili cihaz 6 inç ekrana, 32 GB depolama alanına ve 3 GB Ram miktarına sahiptir. Fiyatı ise 995TL bandındadır.

Turkcell’in sunmuş olduğu cihazlarda Kaan N1 ise alternatif akıllı telefonlardan bir diğeridir. Cihaz 5.5 inç boyutunda 32 Gb hafızaya sahip ve 3 GB Ram ile desteklenmiştir. Cihazın piyasa fiyatı 940TL’dir. HTC One M9 ise 32 GB dahili depolama alanı, 3 GB Ram ve 5 inç boyutuna sahip alternatif cihazlardandır. Piyasa fiyatı şuan için 1000TL seviyesindedir. Bu seviyenin altında önerilebilecek son cihaz ise Lenovo K6 Note’dur. İlgili cihaz 32 GB depolama alanı, 3 GB Ram ve 5.5 inç ekrana sahiptir. Cihazın piyasa fiyatı 935TL olarak  biliniyor. Bu cihazlara alternatif olabilecek yüzlerce akıllı telefon bulunmaktadır. Tercihinizi telefonun özelliklerine göre yapabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

  1. 1000 Tl altı telefonlar da alınacak en ideal telefon Lenovo’dur.
    Android sürüm güncelliğini isteyen biriyseniz ise general mobile tercih etmelisiniz.
    Ama bu 1000tllik sınıra yakın 50-100 yukarısında Xiaomi’nin modelleri gelmiş bulunmakta kesinlikle göz atmalısınız bu telefon markasına.

  2. her zaman ilk tercih olarak iphone ön plandadır.halbuki fiyat olarak makul olan ve kullanabilir çok iyi yeni telefonlar üretiliyor.Bunları tercih olarak seçebiliriz.Teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here